ایده برای آجیل شب یلدا عروس
آجیل

5 ایده برای آجیل شب یلدا عروس

آجیل شب یلدا عروس: یکی از مراسم های جالب در میان ایرانیان، بردن هدایا توسط خانواده داماد برای تازه عروس ها در شب یلدا است. آجیل نیز یکی از هدیه هایی است که با تزیینات ویژه به منزل عروس خانم برده می شود. در طی این مراسم، خانواده داماد سعی می کنند آجیل شب یلدا عروس را با ظرافت و زیبایی تزیین کنند. از این رو هر ساله بسیاری از افراد به دنبال ایده هایی برای تزیین این آجیل ها هستند. به همین دلیل در این مطلب مجله سلامتی سعی کرده ایم بهترین ایده ها را جمع آوری کرده و به شما ارائه نماییم.

آجیل شب یلدا عروس

آجیل شب یلدا عروس

1- تزیین آجیل شب یلدا عروس در تنگ بلورین

یکی از نخستین ایده هایی که می توان برای تزیین آجیل شب یلدا عروس به کار برد، استفاده از تنگ های زیبای بلورین است. شما می توانید آجیل ها را به صورت لایه ای و به شکل های مختلف درون این تنگ ها بریزید. این ایده جزو تزیینات ساده ای به حساب می آید که هرگز قدیمی نمی شود و به همین دلیل می توانید به آسانی در هر زمانی آن را به کار ببرید. شما همچنین می توانید تزییناتی را با نگین یا مروارید بر روی این تنگ ها انجام دهید و زیبایی این ظرف ها را دوچندان کنید.

بیشتر بخوانید:

مواد تشکیل دهنده آجیل مشکل گشا

2- تزیین آجیل در سینی | آجیل شب یلدا عروس

تزیین آجیل در سینی دست شما را باز می گذارد تا شکل های گوناگونی را با استفاده از آجیل های مختلف ایجاد کنید. همچنین رنگ های متنوع آجیل ها  می توانند با ایجاد تضاد، بر زیبایی سینی شما بیفزایند. بهتر است از سینی های شیشه ای استفاده کنید زیرا باعث می شود تزیین شما جلوه بهتری داشته باشد. با این حال سینی های غیر شفاف نیز می توانند برای این تزیینات مورد استفاده قرار بگیرند.

3- استفاده از ظروف شکل دار | آجیل شب یلدا عروس

انتخاب ظرف در تزیین آجیل شب یلدای عروس دارای اهمیت بسیار زیادی است و نیمی از زیبایی تزیینات شما به ظرف انتخابی بر می گردد. برخی از ظروف خود داری شکل هایی خاص هستند و می توان از آن ها استفاده کرد. بکارگیری ظرف هایی که دارای فضاهای مشخص برای ریختن آجیل های متنوع هستند می تواند یک ایده بسیار خوب برای تزیینات آجیل شب یلدا باشد. همچنین می توانید از جعبه برای تزیین آجیل استفاده کنید.

تزیین آجیل شب یلدا عروس

تزیین آجیل شب یلدا عروس

4- درست کردن گل و گلدان

با استفاده از یک قطعه کائوچو می توانید گل های بسیار زیبای آجیلی درست کنید. با قرار دادن این گل ها درون تنگ های بلورین پر از آجیل یک گل و گلدان آجیلی بسیار زیبا خواهید داشت که نشان دهنده سلیقه شما است. همچنین می توانید با استفاده از آجیل های متفاوت، گل هایی کوچک درست کرده و یک گلدان آجیلی متفاوت بسازید.

5- ریختن آجیل در ظروف کاغذی

حتما شما نیز با دیدن ظرف های کاغذی به یاد قدیم ها می افتید که مواد غذایی در این ظروف خریداری می شدند و امروزه پلاستیک ها جای آن ها را گرفته اند. با کمی سلیقه به خرج دادن می توانید آجیل ها را درون این پاکت ها ریخته و تزییناتی متفاوت و نوستالژی داشته باشید.

در پایان امیدواریم بتوانید با استفاده از ایده های گفته شده در این مقاله، تزییناتی زیبا را برای آجیل شب یلدا عروس داشته باشید. در صورتی که قصد خرید آجیل هایی با کیفیت را دارید، می توانید از طریق مجموعه خشکبار کاشانی برای خرید اقدام نمایید. برای اطلاع از کیفیت و قیمت محصولات به سایت این مجموعه مراجعه نمایید.

بیشتر بخوانید:

چه مقدار زعفران در بارداری مجاز است؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *